477CKE050M
- Артикул производителя:
- 477CKE050M
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 353mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.846" (21.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.16325 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 705 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V