EMZR350ADA561MJA0G
- Артикул производителя:
- EMZR350ADA561MJA0G
- Краткое описание:
- CAP ALUM 560UF 20% 35V SMD
- Capacitance :
- 560 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60mOhm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.406" (10.30mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.19 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 595 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V