227SML035MD10
- Артикул производителя:
- 227SML035MD10
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
- Производитель :
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 900mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.417" (10.60mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 465 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 310 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V