AFK107M16D16T-F
- Артикул производителя:
- AFK107M16D16T-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
- Производитель :
- Категория товара :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 360mOhm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.240" (6.10mm)
- Impedance :
- 360 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 240 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 180 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 16 V