EMZA350ADA101MF80G
- Артикул производителя:
- EMZA350ADA101MF80G
- Краткое описание:
- CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Impedance :
- 340 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 280 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 112 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V