EMVY500ADA470MF80G
- Артикул производителя:
- EMVY500ADA470MF80G
- Краткое описание:
- CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.303" (7.70mm)
- Impedance :
- 600 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 170 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 68 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V