567ULR2R5MDF
Артикул производителя:
567ULR2R5MDF
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V T/H
Производитель :
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Decoupling
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
4.18 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
209 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
2.5 V