477UVR016MFBJ
Артикул производителя:
477UVR016MFBJ
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V SMD
Производитель :
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Decoupling
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.484" (12.30mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
4.04 A @ 120 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
202 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V