ECG-C0JB330R
Артикул производителя:
ECG-C0JB330R
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 6.3V SMD
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.130" (3.30mm)
Impedance :
60 mOhms
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.311" L x 0.209" W (7.90mm x 5.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
6.3 V