EEH-AZE1J330B
Артикул производителя:
EEH-AZE1J330B
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 63V T/H
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 145°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 145°C
Ripple Current @ High Frequency :
600 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
60 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V