EEH-AZC1K330B
Артикул производителя:
EEH-AZC1K330B
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 80V T/H
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
36mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.36 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
136 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
80 V