EEH-AZC1J470B
Артикул производителя:
EEH-AZC1J470B
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 63V T/H
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
1.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
165 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
63 V