EEH-ZK1E470R
Артикул производителя:
EEH-ZK1E470R
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
850 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
127.5 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
25 V