EEH-ZF1V101P
Артикул производителя:
EEH-ZF1V101P
Краткое описание:
CAP ALUM POLY HYB 100UF 35V SMD
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ripple Current @ High Frequency :
770 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
115.5 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V