APXH6R3ARA221MH70G
Артикул производителя:
APXH6R3ARA221MH70G
Производитель/Бренд:
United Chemi-Con
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Производитель :
United Chemi-Con
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.264" (6.70mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
3.02 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
6.3 V