337AVG016MFF
Артикул производителя:
337AVG016MFF
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Производитель :
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
4.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
215 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V