HZA106M050C12T-F
Артикул производителя:
HZA106M050C12T-F
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP ALUM POLY HYB 10UF 50V SMD
Производитель :
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
750 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
75 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
50 V