PLF1D151MDO2
Артикул производителя:
PLF1D151MDO2
Производитель/Бренд:
Nichicon
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V T/H
Производитель :
Nichicon
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
4.32 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
20 V