HZC106M050C12T-F
- Артикул производителя:
- HZC106M050C12T-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP ALUM POLY 10UF 20% 50V SMD
- Производитель :
- Категория товара :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 120mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.240" (6.10mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 500 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 50 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 50 V