10SVPC68M
Артикул производителя:
10SVPC68M
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V SMD
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.97 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
98.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
10 V