A768MS157M1HLAE024
Артикул производителя:
A768MS157M1HLAE024
Производитель/Бренд:
KEMET
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 50V SMD
Производитель :
KEMET
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.15 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
107.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
50 V