EEH-ZF1E271V
Артикул производителя:
EEH-ZF1E271V
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP ALUM POLY HYB 270UF 25V SMD
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.425" (10.80mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
150 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
25 V