EEH-ZK1V680UV
Артикул производителя:
EEH-ZK1V680UV
Краткое описание:
CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.252" (6.40mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
180 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V