APXN6R3ARA561MH70G
Артикул производителя:
APXN6R3ARA561MH70G
Производитель/Бренд:
United Chemi-Con
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
Производитель :
United Chemi-Con
Категория товара :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
3.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
175 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
6.3 V