A755KS277M1CAAE015
Артикул производителя:
A755KS277M1CAAE015
Краткое описание:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
205 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V