HDM500E-124
- Артикул производителя:
- HDM500E-124
- Производитель/Бренд:
- Digital Power Corporation
- Краткое описание:
- SUFFIX "E" = U-CHANNEL + COVER A
- Производитель :
- Digital Power Corporation
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 20.8 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 500W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.50" L x 3.25" W x 2.42" H (139.7mm x 82.6mm x 61.5mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V