HD240E-124
- Артикул производителя:
- HD240E-124
- Производитель/Бренд:
- Digital Power Corporation
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 130W
- Производитель :
- Digital Power Corporation
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- IEC, UL
- Current - Output 1 :
- 10 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 130W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.10" L x 2.46" W x 1.54" H (104.1mm x 62.5mm x 39.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V