HDM240O-148
- Артикул производителя:
- HDM240O-148
- Производитель/Бренд:
- Digital Power Corporation
- Краткое описание:
- MEDICAL GRADE, SUFFIX "O" = OPE
- Производитель :
- Digital Power Corporation
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 160W (240W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.10" L x 2.05" W x 1.09" H (104.1mm x 52.1mm x 27.6mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V