OFI1200A48-O
- Артикул производителя:
- OFI1200A48-O
- Производитель/Бренд:
- Powerbox
- Краткое описание:
- AC/DC POWER SUPPLY, CONDUCTIVE C
- Производитель :
- Powerbox
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, CSA, cURus, EN, UKCA, UL
- Current - Output 1 :
- 25 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 10.24" L x 5.59" W x 1.54" H (260.0mm x 142.0mm x 39.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V