MAD65US28D
- Артикул производителя:
- MAD65US28D
- Производитель/Бренд:
- P-DUKE Technology, Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 28V 65W
- Производитель :
- P-DUKE Technology, Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, FCC
- Current - Output 1 :
- 2.33 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93.5%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 65W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.00" L x 2.00" W x 0.94" H (76.2mm x 50.8mm x 23.9mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 28V