BSM550-480-BET-S00
- Артикул производителя:
- BSM550-480-BET-S00
- Производитель/Бренд:
- Astrodyne TDI
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 552W
- Производитель :
- Astrodyne TDI
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cTUVus, TUV
- Current - Output 1 :
- 11.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 552W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.00" L x 4.36" W x 1.58" H (177.8mm x 110.7mm x 40.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 80 ~ 275 VAC, 110 ~ 380 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V