CLP0448FPXXXZ02A
Артикул производителя:
CLP0448FPXXXZ02A
Производитель/Бренд:
ABB Power Electronics Inc.
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 54V 448W
Производитель :
ABB Power Electronics Inc.
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cUL, UL
Current - Output 1 :
8.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
448W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 265 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
54V