LCM1000U-T
- Артикул производителя:
- LCM1000U-T
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 36V 1000W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- BMSI, CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
- Current - Output 1 :
- 27.8 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 10.00" L x 5.20" W x 2.43" H (254.0mm x 132.0mm x 61.7mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 36V