EP3000AC48INZ
- Артикул производителя:
- EP3000AC48INZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 52V 3000W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 62.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 3000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 14.80" L x 3.30" W x 4.84" H (375.9mm x 83.8mm x 122.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 290 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 52V