AMEC15-15DMAZ
- Артикул производителя:
- AMEC15-15DMAZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER +/-15V 15W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 500 mA
- Current - Output 2 :
- 500 mA
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15W
- Size / Dimension :
- 3.62" L x 2.56" W x 0.94" H (91.9mm x 65.0mm x 23.9mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V