EP1600-UTEZ
- Артикул производителя:
- EP1600-UTEZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 52V 1600W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 20 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, Hot Swappable, Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 75°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1600W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.19" L x 4.57" W x 1.58" H (208.0mm x 116.5mm x 40.2mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 290 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 52V