PM500F-14B
- Артикул производителя:
- PM500F-14B
- Производитель/Бренд:
- FSP Technology Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 250W
- Производитель :
- FSP Technology Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UL
- Current - Output 1 :
- 20.84 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 250W (500W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 4.21" W x 1.56" H (101.6mm x 106.9mm x 39.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V