GTM91110P24012FSIM(R
Артикул производителя:
GTM91110P24012FSIM(R
Производитель/Бренд:
GlobTek, Inc.
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 12V 240W
Производитель :
GlobTek, Inc.
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, SIQ, UkrSEPRO, VCCI
Current - Output 1 :
20 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C (With Derating)
Power (Watts) :
240W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.69" H (127.0mm x 76.2mm x 43.0mm)
Standard Number :
60601-1-11; 60601-1-2
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V