CC3500AC52FB2-ES
- Артикул производителя:
- CC3500AC52FB2-ES
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 52V 3500W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 67.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 96%
- Features :
- I²C Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Standby Output
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 75°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 3500W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 17.26" L x 4.65" W x 1.87" H (438.4mm x 118.1mm x 47.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 265 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 52V