VOF-180C-27-CNF
Артикул производителя:
VOF-180C-27-CNF
Производитель/Бренд:
CUI Inc.
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 27V 180W
Производитель :
CUI Inc.
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
6.66 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
180W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
27V