EPM15-120-BC-0F0
- Артикул производителя:
- EPM15-120-BC-0F0
- Производитель/Бренд:
- Astrodyne TDI
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 15W
- Производитель :
- Astrodyne TDI
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cTUVus, TUV
- Current - Output 1 :
- 1.25 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.77" L x 2.16" W x 1.00" H (95.8mm x 54.9mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 80 ~ 275 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V