DG160-7EC
- Артикул производителя:
- DG160-7EC
- Производитель/Бренд:
- Tri-Mag, LLC
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 160W
- Производитель :
- Tri-Mag, LLC
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 13.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- PFC, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 160W (240W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.42" H (127.0mm x 76.2mm x 36.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V