CFM130M240-B
- Артикул производителя:
- CFM130M240-B
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 101W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC, TUV
- Current - Output 1 :
- 4.2 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Baseplate, PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 101W (130W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.60" L x 2.00" W x 1.30" H (91.4mm x 50.8mm x 33.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V