CFM130S480-C
- Артикул производителя:
- CFM130S480-C
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 101W
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, DEMKO, FCC
- Current - Output 1 :
- 2.1 A
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- PFC, Standby Output, Universal Input
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 101W (130W Forced Air)
- Size / Dimension :
- 3.60" L x 2.52" W x 1.36" H (91.4mm x 64.0mm x 34.5mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60601-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V