CFM41S360-T
- Артикул производителя:
- CFM41S360-T
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 36V 40W
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, DEMKO, FCC
- Current - Output 1 :
- 1.11 A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Universal Input
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 40W
- Size / Dimension :
- 2.70" L x 2.00" W x 0.78" H (68.6mm x 50.8mm x 19.7mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 36V