ABE1200-1T48
- Артикул производителя:
- ABE1200-1T48
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 1200W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, DEMKO
- Current - Output 1 :
- 25 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 10.30" L x 4.00" W x 1.61" H (261.6mm x 101.6mm x 41.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 300 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V