CFM12S120-T
- Артикул производителя:
- CFM12S120-T
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 12W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC, Nemko
- Current - Output 1 :
- 1 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 12W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.15" L x 1.00" W x 0.68" H (54.6mm x 25.4mm x 17.3mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V