HPS3000-9
- Артикул производителя:
- HPS3000-9
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 3000W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB
- Current - Output 1 :
- 62 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Hot Swappable, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 3000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 12.90" L x 4.20" W x 1.57" H (327.7mm x 106.7mm x 39.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 48V