TPI 180-124A-M
- Артикул производителя:
- TPI 180-124A-M
- Производитель/Бренд:
- Traco Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 150W
- Производитель :
- Traco Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, EAC, UKCA
- Current - Output 1 :
- 7.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W (180W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.00" L x 2.00" W x 1.24" H (76.2mm x 50.8mm x 31.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 240 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V