LM35-20B05
- Артикул производителя:
- LM35-20B05
- Производитель/Бренд:
- Mornsun America, LLC
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 5V 35W
- Производитель :
- Mornsun America, LLC
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 7 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 35W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V